Wedstrijdverslag Bareveld 1 - BNC 1. Eindstand 8-1

Om 1400 uur werkt de aftrap genomen op een warm maar ietwat winderig sportpark Bareveld. Waar de Barevelders na twee weken achter elkaar (naar verluid) eigenlijk de betere ploeg was en toch 2x verloor, zat het bij de Finsterwolders wel goed. 11 punten uit 6 wedstrijden en een 2e plaats stond wel prima. Zeker als er ook gewonnen zou worden van Bareveld.

Beide ploegen lieten de eerste 20 minuten flink zien dat ze graag de 3 punten wilden pakken. Het balbezit wisselde regelmatig, maar dat kwam niet (zoals wel eens gebeurd in het amateurvoetbal) door individuele fouten; maar het was echt snel, goed voetbal van beide kanten. Een neutrale toeschouwer zou zijn handen in elkaar wrijven.

4 minuten later viel de eerste goal. Een goede aanval van Bareveld viel via Korné in de voeten van Alex Gorissen, die hem vervolgens met zijn ‘chocoladebeen’ in de lange hoek schoof.

De 20 minuten die hierop volgden liet weer dezelfde strijd zien als de eerste 20. Een ingooi ter hoogte van de 16 meter van BNC leidde een nieuw doelpunt in. Glenn Mulder gooide bal op man-in-vorm Alex Gorissen, die op zijn beurt de welbekende ‘beenveeg’ kreeg.

Gorissen nam zelf de vrije bal en de keeper leek verrast toen hij de bal in de korte hoek achter/ boven zich in het doel vond. 2-0 dus en dit was tevens de ruststand.

De besprekingen in de rust zou je al kunnen raden. Laat ik een poging doen.

BNC: We spelen goed, af en toe wat onrustig maar kom op, dit is Bareveld. Die gaan echt wel fouten maken en dan moeten we er bovenop zitten. De kansen komen wel.

Bareveld: We spelen goed, af en toe wat onrustig maar kom op, dit is BNC. Die mannen kunnen ook goed voetballen en houden altijd geloof dat ze het om kunnen draaien. Wij moeten zorgen dat we snel meer goals maken zodat ze dat geloof niet meer hebben; en dan pak je die drie punten.

Op basis van de 1e paar minuten na rust leek dit inderdaad wat was besproken. Want het waren weer uiterst vermakelijk spel.

7 minuten na rust kreeg Bareveld een inworp. Michael Lohmann gooide de goed vrijgelopen Chris Bijl in de loop mee. Die slingerde hem vervolgens op, jawel, Alex Gorissen. Die tekende op zijn beurt de 3-0.

Bijna een officiële hattrick. Eigenlijk had hij voor rust en met de kop gemoeten; maar dit is ook goed hoor Alex, complimenten!

Drie minuten na Alex zijn goal vond Arfin Wessels de P met een vlammend schot vanaf een meter of 30. Keeper kansloos en deze gaat mee voor de Puskas award.

3 minuten daarna kreeg BNC een vrije bal (volgensmij werd de bal gespeeld, maar goed) op 20 meter van de goal. Sluitpost Ovcharov boxte de bal nog weg maar deze werd met een rebound binnengeschoten door een Finsterwolder. 4-1 dus. Reden voor paniek? Niet echt.

Een kleine 10 minuten later wist, u raad het al; de man in vorm, Alex Gorissen weer een bal in de touwen te werken. Een publiekswissel was hier op zijn plaats geweest, maar hij mocht toch blijven staan. Er werd in voorgaande wedstrijden niet heel veel gescoord en van Weerden zal wel gedacht hebben ‘iemand die 4x scoort, kan dat ook wel 5x.’

Hierna vond Arfin het nodig om zijn naam ook nog een keer op het scorebord te zetten. Met een ouderwetse punter leek het alsof de keeper gepaneerd werd. Het stond in ieder geval met dik 10 minuten te gaan; 6-1.

Finsterwolders, die inmiddels met 9????? man op het veld stonden (gebrek aan wissels?), probeerden de scheids nog te vragen om eerder af te fluiten. Die moest natuurlijk van niets weten.

In de 81e en 90e minuut kwam er nog ruimte voor 1 man op het scorebord. Captain Bryan Mulder schoot 1 bal van 20, en een hele mooie bekeken bal van 25 meter in het doel van BNC. Hierna beëindigde de scheidsrechter de wedstrijd met een score van 8-1.

Voor spelers en supporters van Bareveld een prachtige voetbalmiddag met een mooie zon en doelpuntenregen. Ga zo door mannen, dit willen we wel vaker zien!

Volgende week staat Thos op het programma van Bareveld. Ik hoop u allen daar weer te zien.

Tot de volgende 🦵⚽️

M.S.